Blue Coast Charter

PROPONOWANE TRASY

Rozpocznij niezapomnianą żeglugę po urokliwych trasach Majorki. Odkrywaj fascynujące wody tego rajskiego zakątka.

HOME PORT

MARINA CALA D’OR

Marina Cala d’Or położona jest w południowej części wschodniego wybrzeża, w sąsiedztwie turkusowych zatok oraz piaszczystych plaż takich jak Park Narodowy Mondrago, Cala Ferrera, Cala Sa Nau, Cala Mitjana, i innych, z których można nawet codziennie powracać do portu macierzystego lub wyruszyć w dalszą ekscytującą podróż. Każdą z tych zatok znamy jak własną kieszeń, doskonale pokierujemy Cię, w którym miejscu zakotwiczyć, abyś spędził cudowny dzień na łonie Majorki.

NA PÓŁNOC OD CALA D’OR

Cala Petita, Cala Gran – to najbliższe rajskie zatoczki, należące do kompleksu zatoczek Cala d’Or. Doskonałe miejsca do dziennego plażingu, z których powrócimy w zaledwie kilka minut na noc do mariny. Dla entuzjastów powrotu do mariny oraz życia nocnego!

Cala Mitjana – raj na ziemi zaledwie 1,7 Nm od Cala d’Or. Przepiękna, malutka zatoczka, otoczona prywatnym landem, którego widok rozpościera się zaraz po wejściu do zatoki. Turkus wody w połączeniu z okalającą ją zielenią oraz malutką plażą zachwycą każdego entuzjastę majorkańskiego life stylu.

Cala Sa Nau – według nas najlepsze chiringuito na południowo-wschodnim wybrzeżu a także przytulna zatoczka z zawsze rozkosznie ciepłą i turkusową wodą, zapraszająca do obserwowania życia podwodnego… 2 Nm od Cala d’Or – must have!

Portocolom – pierwszy, po Cala d’Or port na północ, położony 3,7 Nm dalej. Z daleka zaprasza widoczną latarnią morską. Szeroka i bezpieczna zatoka, port ze starym miastem, licznymi restauracjami oraz chiringuito na plaży.

Dalej na północ znajdziecie magiczne dzikie zatoki i plaże, do których dostęp z lądu jest bardzo ograniczony co w pełni daje możliwość delektowania się urokami wyspy. Tutaj macie zatoki tylko dla siebie a nocleg w tych miejscach to niezapomniane zachody słońca, niesamowicie gwiaździste niebo i czarodziejskie nocne kąpiele.

NA POŁÓDNIE OD CALA D’OR

Cala Mondrago – znajduje się na terenie naturalnego parku Mondrago, przepięknie usytuowana piaszczysta zatoka, z dwiema plażami, 2,8 Nm od Cala d’Or. Piaszczyste dno, turkusowa woda oraz jaskinie, które można eksplorować wpław lub na paddleboardzie. Każdy pokocha tę zatokę – entuzjaści skoków do wody ze względu na liczne skałki, lub ci, którzy mają ochotę na orzeźwiające mojito lub krewetki, podawane w chiringuito na plaży. Również must see dla entuzjastów fantastycznych fotek J No i spektakularne wschody i zachody słońca.

Cala Figuera – urokliwy porcik z jedną keją gościnną, położony 4,5 Nm na południe od Cala d’Or, zwany także Wenecją Majorki. Polecamy, jeśli chcecie poczuć klimat lokalnej mariny i podglądnąć życie prawdziwych rybaków a także zasmakować bogactwa ryb i owoców morza w lokalnych knajpkach.

Zaraz za nim na południe znajduje się czarująca skalista zatoka Cala Llombards, Cala Santyi a kawałeczek dalej Cala des Moro ze słynną turkusową wodą i plażyczką z jaskinią.

Es Trenc – To istny raj, 5-cio kilometrowa karaibska plaża na południu Majorki! Od Cala d’Or dzieli je 19 Nm. Tylko plaża, turkus morza i naturalizm. Na tym szerokim obszarze na pewno znajdziesz miejsce do kotwiczenia a na plaży doświadczysz totalnego chilloutu.

Park Narodowy Cabrera – dziewiczy archipelag wysp Cabrera, oddalony 19 Nm z Cala d’Or to ostoja dla znacznej części gatunków flory i fauny, bytujących na Balearach. To jeden z najlepiej zachowanych przykładów życia morskiego na całym Morzu Śródziemnym. Zobaczyć można tu m.in. żółwie morskie, wyskakujące z wody tuńczyki czy też rzadkie gatunki ptaków. Ponadto zaskakujące formacje skalne. Oaza ciszy i spokoju. Dajemy Wam pozwolenie nawigacyjne na opłynięcię archipelagu i pomagamy również uzyskać pozwolenie na nocleg.